اخبار سیاسی

بناهای تاریخی هویت ملی هستند

تهران (پانا) - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت سازمان برنامه وبودجه باید کمک کند تا 70میلیارد تومان درآمدی که از فروش بلیت موزه ها در سال گذشته داشتیم و اکنون به 3میلیارد تومان رسیده است، به گونه ای جبران شود. اگر شیوع ویروس کرونا نبود باید در...

3 آذر 1399

اولیانوف: سیاست روسیه را تهدیدهای آمریکا تعیین نمی کند

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، در پیامی توئیتری، با توجه به تهدید آمریکا مبنی بر تحریم طرف های معامله تسلیحاتی با ایران نوشت: به گمانم همه تحریم های آمریکایی را که می توان تصور کرد؛ علیه بخش...

1 آذر 1399

نائب رئیس کمیسیون عمران: وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود

تهران (پانا) - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود، زیرا این وزارتخانه در شرایط کنونی وظایف سنگینی را بر عهده دارد، ازاین رو تفکیک دو حوزه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی می تواند به پیگیری تخصصی تر و دقیق تر برنامه ها و امور...

30 آبان 1399

مواضع دیپلماتیک را به دستگاه دیپلماسی واگذار کنیم

اختلاف منجر به درگیری جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان یک بُعد حقوقی تعیین دارد و آن اینکه منطقه قره باغ تا پیش از سال 1992 میلادی و در ابتدای استقلال یافتن این جمهوری ها در خاک جمهوری آذربایجان قرار داشته و سال هاست به کنترل ارمنستان درآمده است.

27 آبان 1399

فارن پالیسی: آمریکا از زمان ورود به افغانستان بازنده بوده است

نشریه آمریکایی با اشاره به حضور 19 ساله نظامی دولت واشنگتن در افغانستان اظهارداشت که آمریکا از زمان ورود به افغانستان بازنده بوده است.

24 آبان 1399

عرضه بلوکی سهام دو شرکت بانکی مشتری نداشت

معاون امور بانک و بیمه وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عرضه بلوکی سهام شرکت سرمایه گذاری امید و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در بورس مشتری نداشت.

23 آبان 1399

در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نمی کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره عربی، وزارت امور خارجه آلمان امروز آدینه در واکنش به تحریم 18 موسسه اقتصادی ایران توسط وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نمود: ما در سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نمی کنیم و همیشه مخالفت خود با اجرای این...

21 آبان 1399

قالیباف: مجلس نیازمند تحول با اصلاح آیین نامه داخلی است

رئیس مجلس ضمن انتقاد از رعایت شکلی آیین نامه و عدم اعتقاد به ماهیت آن و با تاکید بر لزوم اصلاح آئین نامه مجلس برای ایجاد تحول در این نهاد، گفت: اصلاح آیین نامه داخلی مجلس می تواند برخی نابسامانی ها در قوای سه گانه را نیز برطرف کند.

15 آبان 1399

جزئیات حمله راکتی به اطراف فرودگاه بغداد و واکنش شخصیت های عراقی به آن

در حمله راکتی به منزلی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد، 5 نفر کشته و 7 نفر دیگر زخمی شدند که این اقدام محکومیت شخصیت های سیاسی عراقی را به همراه داشته است.

13 آبان 1399

مردم خشگمین آمریکا در جستجوی رسانه ای که حقیقت را بگوید ، ناو هواپیمابر تا قابلمه های خالی!

در این شرایط است که توجه به شبکه های جایگزین و مستقل مانند پرس تی وی می تواند مردم ایالات متحده را به پاسخ همه پرسش های خود برساند. هر چه مسائل آمریکا بیشتر می گردد مردم بیشتر از رسانه های امریکایی گریزان می شوند.

6 آبان 1399

صدری: نحوه طبقه بندی مشاغل کارگزاران روستایی اصلاح می گردد

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: در کوشش هستیم با تصحیح طرح طبقه بندی مشاغل کارگزاران مخابرات روستایی، دغدغه های آن ها در خصوص طبقه بندی مشاغل در اسرع وقت حل گردد.

30 مهر 1399

محتوای گزارش مدیرکل آژانس درباره ایران چیست؟غریب آبادی شرح داد

گزارش مدیرکل آژانس در مورد موافقتنامه پادمان در ایران منتشر شد.

28 مهر 1399

لغو ابلاغ پذیرش 60 درصدی مسافر در هواپیماها، افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین با شروط جدید

مجوز افزایش ظرفیت مسافر داخل کابین هواپیما ها توسط شرکت های هواپیمایی از سوی کمیته پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل ابلاغ شد.

21 مهر 1399

تصویب شد؛ خارجی ممنوع!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جلسه اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال امروز با حضور حیدر بهاروند سرپرست، مهدی محمد نبی دبیرکل و محمود اسلامیان، عبدالکاظم طالقانی، محمود شیعی، فریدون اصفهانیان و لیلا صوفی زاده برگزار گردید.

18 مهر 1399

راهیابی دانش آموزان جاسکی به مرحله کشوری جشنواره علمی

خبرنگاران/هرمزگان 7 رتبه توسط دانش آموزان جاسکی پس از برگزیده شدن آثارشان در مرحله استانی جشنواره علمی - پژوهشی و پژوهش سراهای دانش آموزی، به مرحله کشوری راه یافتند.

14 مهر 1399

جیسون رضاییان: تغییر اخیر مربوط به ایران در وزارت خارجه آمریکا تایید شکست فشار حداکثری است

جیسون رضاییان در مقاله ای برای واشنگتن پست نوشت که اگرچه هیچکس در دولت آمریکا این موضوع را با صدای بلند نخواهد گفت، اما تکانه های اخیر در بخش مربوط به ایران در کاخ سفید پذیرش ضمنی این مسئله است که سیاست فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است.

11 مهر 1399

خبرنگاران رویاهای بناپارت کوچک در ویرانه های عروس سابق خاورمیانه

تهران-خبرنگاران- امائول مکرون، رییس جمهوری فرانسه در حالی به بیروت، عروس سابق خاورمیانه سفر کرد که در پاریس، مخالفان دولت وی از چپ افراطی تا راست افراطی به او بابت نواستعمارگری خزنده و امتیازگیری از لبنان در ازای کمک هشدار داده و او را بناپارت قرن بیست...

9 مهر 1399

آمریکا هزار نیروی نظامی دیگر به لهستان اعزام می کند

وزیر دفاع آمریکا گفت که واشنگتن و ورشو توافق کردند تا هزار نظامی آمریکا به منظور تقویت مهار روسیه و توانمندی ناتو به لهستان اعزام شوند.

3 مهر 1399

رشوه 61 میلیون دلاری رئیس مجلس نمایندگان اوهایو در ازای تصویب یک مصوبه

وزارت دادگستری آمریکا اعلام نمود، رئیس مجلس نمایندگان ایالت اوهایو به همراه 4 نفر دیگر به اتهام اخاذی و دریافت مبلغ 61 میلیون دلار بازداشت شدند.

28 شهریور 1399

تنها جنگی که رضاخان کبیر در آن به پیروزی رسید!

در کتاب رضاشاه در گذر تاریخ به تحریر فتح الله نوری اسفندیاری، رئیس مجلس معاصر رضاشاه حکایتی عجیب از یک واقعه در دوران پهلوی اوّل آمده است.

25 شهریور 1399
تعداد: (132)